12 اردیبهشت 1402

فناوری SFB چیست؟

فناوری SFB یکی از قابلیت های مهم در دسته بندی منبع تغذیه فونیکس است که با شناخت این قابلیت میتوانید به خوبی از کاربردهای آن استفاده کنید.

قطع کننده انتخابی مدار چیست؟

در مدارهای گسترده الکتریکی که اجزای زیادی همزمان از منبع تغذیه استفاده می کنند بحث دسترس بودن و فعال بودن مدار اهمیت بالایی دارد. در صورت بروز خطا در تکنولوژی های قدیمی تر منبع تغذیه به طور کامل از مدار قطع می شود اما در تکنولوژی های SFB تنها بخش آسیب دیده از مدار جدا شده و سایر قسمت ها به منبع تغذیه متصل خواهند ماند.

فونیکس کنتاکت برای اولین بار منبع تغذیه هایی مجهز به این سیستم ارائه کرده است. منبع تغذیه کوئینت که به سیستم SFB مجهز است می تواند ساعات طولانی کار تغذیه را بدون هرگونه اختلال در کل مدار انجام دهد. در این مدار منبع تغذیه فونیکس به صورت انتخابی مسیری که دچار آسیب شده را قطع می کند و سایر قسمت ها به کارکرد خود ادامه می دهند.

فناوری های جدید در منبع تغذیه فونیکس

منابع تغذیه ساخت شرکت فونیکس جایگاه ویژه ای در صنایع دارند. این منبع تغذیه اصولا از تکنولوژی های اصلی بهره می برند که کارایی آن را افزایش داده و برق را به صورت ایمن تر و تمیز تری تحویل مدار مصرف کننده می کند. از جمله مهمترین این فناوری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فناوری SFB که با اطمینان بالا به صورت انتخابی مدار ها را قطع می کند.

فناوری ACB طول عمر واحدهای منبع تغذیه اضافی را به بیش از دو برابر می رساند

فناوری IQ سیستم ذخیره انرژی منابع تغذیه اضطراری را نظارت و بهینه سازی می کند

ویژگی های منبع تغذیه فونیکس

از منبع تغذیه ها در مدل های مختلف در صنعت و تکنولوژی و البته صنایع دیگر مانند سیستم های درمانی به خوبی استفاده می شود. این محصولات کیفیت بالایی داشته و عمر مفید طولانی دارند. عملکرد منبع تغذیه فونیکس بسیار با کیفیت بوده و جایگاه خوبی در صنعت دارد. می توان از منبع تغذیه ساخت شرکت فونیکس در هر پروژه ای به خوبی استفاده کرد. در ادامه برخی از مهمترین مدل های منبع تغذیه معرفی می شوند.

QUINT POWER: صنعت خودرو، ساخت سیستم، صنعت فرآیند، ساخت کشتی – قدرتمند، صرفه جویی در فضا و حداکثر عملکرد – دارای فناوری SFB

TRIO POWER: ماشین سازی – قوی با عملکرد استاندارد – دارای فناوری SFB

UNO POWER: حرکت الکتریکی – کوچک و جمع و جور دارای قابلیت های اولیه

MINI POWER و STEP POWER: زیرساخت های شهری، اتوماسیون ساختمان – فناوری اندازه گیری و کنترل و مناسب برای نصب در توزیع

مزایای فناوری SFB چیست؟

استفاده از فناوری SFB در مدارهای مینیاتوری قابلیت اطمینان و سرعت سیستم را تا شش برابر جریان اسمی در 15 میلی ثانیه افزایش می دهد. در این سیستم جریان های معیوب انتخاب شده و قطع می شوند ولی سایر بخش های سیستم همچنان فعال است.

SFB به طور انتخابی کلیدهای مدار مینیاتوری استاندارد را خاموش می کند. بارهای متصل به کار خود ادامه می دهند

بدون وقفه نظارت بر عملکرد پیشگیرانه، وضعیت های عملیاتی بحرانی را قبل از وقوع گزارش می کند

ذخیره انرژی برای گسترش آسان سیستم، با تقویت استاتیک با توان پایدار تا 125٪ و توانایی راه اندازی بارهای سنگین، با تقویت پویا تا 200٪ به مدت 5 ثانیه

سطح بالایی از ایمنی، با استفاده  از گاز برقگیر، بافر اصلی بیش از 20 میلی ثانیه تحمل می کند.

طراحی مستحکم در محفظه فلزی و محدوده دمایی وسیع 40- تا 70+ درجه سانتی گراد

تکنولوژی NFC در منبع تغذیه فونیکس

با استفاده از این فناوری می توانید با استفاده از رایانه شخصی یا گوشی هوشمند منبع تغذیه را پیکربندی کنید. می توان از طریق این دستگاه ها و یا دستگاه های ترمینال آستانه های سیگنال و ولتاژ خروجی را پیکربندی کرده و منحنی های مشخصه جریان را به صورت جداگانه تنظیم کنید.

درپایان

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان توسعه صنعتی نصرماد که به عنوان نمایندگی فونیکس در ایران مشغول به فعالیت است تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.