12 تیر 1401

همه چیز درباره سوئیچ‌های فونیکس کانتکت

سوئیچ‌های صنعتی فونیکس کانتکت، نوعی کنترل  کننده هستند که می‌توان از آن‌ها برای‌ایجاد اتصال بین سرور و ابزار‌ها استفاده کرد.‌این سوئیچ‌ها براساس کارایی در دو دسته کلی سوئیچ‌های مدیریتی، سوئیچ‌های غیرمدیریتی تقسیم بندی می‌شوند.

 

دسته‌بندی سوئیچ‌های فونیکس کانتکت

در‌این بخش قصد داریم به بررسی دسته‌بندی‌های متفاوت سوئیچ‌های برند فونیکس کانتکت بپردازیم.

· سوئیچ‌های مدیریتی فونیکس

سوئیچ‌های مدیریتی برای کنترل شبکه‌های گسترده با پهنای باند زیاد کاربرد دارند. بدنه فلزی، مدیریت تحت وب و هزینه قابل قبول را می‌توان از جمله مزایا و ویژگی‌های سوئیچ‌های مدیریتی فونیکس کانتکت نام برد.

نکته حائز اهمیت آن است که سوئیچ‌ها را نیز می‌توان مدیریت کرده و پیکربندی آن‌ها را تغییر داد.‌این شرایط برای ردیابی راحت‌تر مشکلات بسیار اهمیت دارد.

مهم‌ترین کاربرد سوئیچ‌های مدیریتی، برای کنترل، مدیریت و سازماندهی شبکه‌هایی که از راه دور عیب‌یابی می‌شوند است؛ چرا که اجازه کنترل داده‌ها و پهنای باند را به مدیران می‌دهد. امکان عملکردی بهینه و مطمئن برای مدیران شبکه با استفاده از‌این سوئیچینگ‌ها فراهم می‌گردد.

· سوئیچ‌های غیر‌مدیریتی فونیکس

سوئیچ‌های غیر‌مدیریتی پروسه ساده‌تری داشته، در شبکه‌های کوچک کاربرد داشته و در نتیجه دارای قیمت مناسب‌تری هستند.‌این دسته از سوئیچ‌ها برخلاف سوئیچ‌های مدیریتی نیازی به پیکربندی نداشته و با اتصال، روشن خواهند شد.

سوئیچینگ‌های غیرمدیریتی، قابلیت مدیریت و نظارت از راه دور را ندارند. اگر چه خیلی از آن‌ها می‌توانند به صورت محلی نظارت و از طریق شاخص‌های LED و سوئیچ‌های DIP پیکربندی شوند.

سوئیچ‌های غیرمدیریتی عموما برای متصل کردن  Edge Device‌ها در شبکه، یا در یک شبکه‌ی کوچک Stand-Alone که تنها دارای چند بخش است، استفاده می‌شوند.

این سوئیچ‌ها برای هر کار تحت شبکه‌ای، که هدفش آسان‌تر شدن نصب اکسس پوینت‌های بی‌سیم یا دوربین‌ها نظارتی تحت IP باشد، مناسب است. سوئیچ‌های غیرمدیریتی همچنین برای کاربرد خانگی، SOHO، کسب و کارهای کوچک و اضافه کردن یک گروه عملکرد موقت به شبکه‌ی بزرگ‌تر، قابل استفاده هستند.

 

تغییر پیکربندی سوئیچ مدیریتی به سوئیچ غیرمدیریتی

امکان تغییر در پیکربندی یک سوئیچ مدیریتی به غیرمدیریتی وجود دارد که یکی از برتری‌های برند فونیکس کانتکت به شمار می‌رود.

برای تغییر پیکربندی در سوئیچ‌ها، کافیست با فعال کردن سوئیچ مدیریتی در حالت Open Mode، بدون انجام هرگونه تنظیمات اضافی آن را به مدل غیرمدیریتی تبدیل کنید.

 

ویژگی سوئیچ‌های فونیکس کانتکت

  1. مواد اولیه مناسب
  2. قابلیت رینگ
  3. قابلیت ضداختلال
  4. سازگار با دمای محیط
  5. دارای منبع تغذیه اضافی
  6. عمر مفید بالا

 

شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

برای دریافت کاتالوگ سوئیچ های فونیکس کانتکت کلیک کنید.

 

 

مطالب مرتبط

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.