14 تیر 1401

همه چیز درباره پرینتر و لیبل‌های فونیکس کانتکت

شرکت فونیکس کانتکت طیف گسترده‌ای از محصولات در زمینه چاپ و علامت‌گذاری ارائه کرده است. با استفاده از پرینتر و لیبل‌های فونیکس امکان چاپ به کمک لیزر و تکنولوژی حرارتی یا UV-LED وجود دارد.
استفاده از پرینتر‌های برند فونیکس کانتکت بسیار یوزر فرندلی و راحت بوده و بهترین راه برای علامت‌گذاری ترمینال‌ها، بخش‌های‌هادی، سیستم‌ها، دستگاه‌ها و کابل‌ها است.

انواع پرینتر‌‌های پرفروش فونیکس کانتکت

در اینجا قصد داریم به آشنایی با سه مورد از چاپگر‌های فونیکس کانتکت که بیشترین فروش و کاربرد را دارند، بپردازیم.

• پرینتر ThermoMark (Phoenix Contact TM)

پرینتر ترمومارک فونیکس دارای کاربری ساده، قیمت قابل قبول و سرعت چاپ متوسط رو به بالا است و به همین دلیل در امور تابلوسازی بسیار کاربردی است. این پرینتر ابعاد مناسبی داشته و وزنی حدود 2700 گرم دارد که برای چاپ لیبل‌های کاغذی و شیرینگ حرارتی در سایز‌های متنوع برای علامت‌گذاری ترمینال‌ها، سیم‌ها و غیره مناسب است.

• پرینتر BlueMark LED (Phoenix Contact BM)

پرینتر بلومارک ال ای دی فونیکس توانایی چاپ لیبل‌های متنوعی را داراست که برای علامت‌گذاری بخش‌های مختلف استفاده می‌شوند. این چاپگر به صورت جوهرافشان بوده و از تکنولوژی UV با توانایی چاپ بالاتر از 9000 لیبل در ساعت، محبوب‌ترین دستگاه چاپ از برند فونیکس کانتکت به شمار می‌رود.

• پرینتر CMS-P1 (Phoenix Contact CMS)

پرینتر CMS فونیکس نسبت به سایر انواع پرینتر‌های این برند، از سرعت چاپ پایین‌تری برخوردار بوده و بیشترین کارایی آن در چاپ لیبل‌های پلاستیکی برای تجهیزات نام‌برده مانند ترمینال‌ها، سیم‌ها و غیره است.

علامت‌گذاری تجهیزات صنعتی با محصولات فونیکس کانتکت

فونیکس کانتکت بهترین مواد را برای علامت‌گذاری تجهیزات صنعتی فراهم آورده است. از این مواد برای علامت‌گذاری کابینت کنترل و سیستم‌های بیرونی استفاده گسترده‌ای می‌شود. برتری برند فونیکس کانتکت به سایرین، دوام بالا و ماندگاری طولانی مدت آن‌ها طبق استاندارد‌های بین المللی است.
طیف گسترده ای از لیبل‌ها برای علامت‌گذاری ترمینال، علامت‌گذاری سیم و کابل، علامت‌گذاری تجهیزات و علامت‌گذاری کارخانه، به وسیله محصولات فونیکس کانتکت در دسترس است.
• علامت‌گذاری ترمینال
ترمینال‌ها یکی از اجزای تابلو برق هستند که تعداد آن‌ها بسیار زیاد بوده و عمل‌کرد‌های متفاوتی در بخش‌های مختلف دارند. به همین دلیل علامت‌گذاری آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. این پروسه باعث افزایش سرعت و تسهیل سیستم‌ها می‌شود.

• علامت‌گذاری سیم و کابل

سیم و کابل‌ها در سیستم‌های صنعتی دارای تنوع و ضخامت‌های متفاوتی هستند که نیازمند علامت‌گذاری در جهت کاهش مشکلات و بروز اختلالات است. از این رو برای علامت‌گذاری این بخش از تجهیزات باید از مواد مناسب و با‌کیفیت استفاده کرد.

• علامت‌گذاری تجهیزات

تجهیزات به دلیل تنوع بالایی که دارند و محل‌های قرارگیری آن‌ها، باید حتما علامت‌گذاری شوند. مواد مورد استفاده برای علامت‌گذاری این بخش‌ها اغلب چسب‌های مخصوص است. برای علامت‌گذاری سطوح ناهموار از لیبل‌های PVC که دارای انعطاف بالایی هستند، استفاده می‌شود.

• علامت‌گذاری کارخانجات

عدم علامت‌گذاری بخش‌های مختلف کارخانجات یک نوع سرپیچی از قانون است چرا که کارخانجات اغلب دارای مساحت زیاد، تنوع بالای تجهیزات، سیم‌ها و غیره بوده و عدم علامت‌گذاری آن‌ها باعث بروز مشکلات جدی خواهد شد.
علامت‌گذاری با لیبل‌هایی که از مواد پرخطر ساخته شده اند، با توجه به استاندارد‌های بین المللی نیازمند مراقب‌های اضطراری است. علاوه بر این، علامت‌گذاری خطوط لوله‌ نیز انجام می‌شود تا در مورد مایعات یا گازهایی که درون لوله‌ها جاری هستند و همچنین مسیر این جریان، اطلاعاتی را در اختیار افراد قرار دهند.

برای دریافت کاتالوگ پرینتر و لیبل‌های فونیکس کانتکت کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.