کاربرد ایزولاتور فونیکس کانتکت در صنعت

19 شهریور 1401

کاربرد ایزولاتور فونیکس کانتکت در صنعت

کاربرد ایزولاتور فونیکس کانتکت در بخش‌های متفاوتی از صنعت دیده می‌شود. این دسته از کلید‌ها که نقش قطع‌کننده دارند، فقط زمانی مدار را قطع یا وصل می‌کنند که جریان بار‌های مدار قطع شده باشد یا اینکه ولتاژ هر قطب از کلید، تغییرات زیادی نداشته باشد. تیغه‌های کلید جدا‌کننده جریان عادی مدار را عبور داده و حتی در مدت زمان معقول، جریان‌های غیرعادی مانند اتصال کوتاه را تحمل می‌کنند.

 

محل نصب ایزولاتور در تابلوبرق‌های صنعتی

استاندارد نصب ایزولاتور در تابلوبرق طبق چینش زیر است:

در اولین قسمت تابلوبرق باید ایزولاتور قرار بگیرد و کلید مربوطه نباید تحت بار قطع یا وصل شده و تنها جنبه ایمنی دارد. پس از آن باید از سیستم‌های حفاظت در برابر اتصال کوتاه یا حتی اضافه بار استفاده کرد که نمونه آن کلید هوایی است. این کلید‌ها برای حفاظت از کل تابلوبرق استفاده می‌شوند. بخش بعدی کلید‌های مینیاتوری است که برای حفاظت از بخش‌های مختلف مدار استفاده می‌شوند. در ادامه از تجهیزات حفاظتی برای مثال کلید‌های حرارتی می‌توان استفاده کرد و در نهایت مصرف‌کننده در مدار قرار می‌گیرد.

 

کاربرد ایزولاتور در صنعت

ایزولاتور‌ها در صنعت کاربرد‌های متفاوتی دارند. از آن‌ها در نزدیکی سیستم‌های تهویه و فن‌ها، ورودی اصلی برق و انشعابات، بخش‌هایی که چند اپراتور همزمان روی تجهیزات فعالیت دارند، در قسمت‌هایی از تابلوبرق که به‌راحتی در دسترس تعمیرکار نیست و در سیستم‌هایی که استارت آن بدون هماهنگی، ممکن است صدماتی ایجاد کند، کاربرد دارند.

 

علت استفاده از ایزولاتور

ایزولاتور‌ها با هدف قطع تمام بخش‌های رسانا و جدا کردن تجهیزات از منبع تغذیه اصلی در شرایط نگهداری و تعمیرات استفاده می‌شوند. به صورت عادی ایزولاتور‌ها با فیوز‌ها ترکیب شده و به صورت دستی یا موتور‌دار در دسترس هستند. از این کلید‌ها در تابلوبرق یا جعبه‌های استاندارد استفاده می‌شوند.

 

برای مطالعه بیشتر به وب‌سایت فونیکس کانتکت مراجعه کنید.

 

برای دریافت کاتالوگ ایزولاتور‌های فونیکس کانتکت کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.