اتصالات تابلو برق

9 مرداد 1401

بهترین گزینه‌ها برای اتصالات تابلو برق

اتصالات تابلو برق موضوع اجزای بسیار مهمی در تابلو ها است. طراحی و نصب دستگاه‌ها و سیستم برق‌کشی و استفاده از تجهیزات خاص در آن، نیازمند آشنایی درست با این اجزا است. این تجهیزات در محیط‌های مختلف آلوده و شرایط نامناسب جوی استفاده می‌شوند. بنابراین باید حدی از استاندارد کیفیت را داشته باشند.

برخی از این عناصر الکتریکی برای اتصالات به کار می‌روند. رابط‌های الکتریکی بین تابلو برق و سیم‌کشی باید به صورتی ساخته شوند که قابلیت انتقال و تقسیم جریان در فواصل طولانی را داشته باشند. تضمین سلامتی و ایمنی مصرف‌کننده‌ها مستلزم استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت است و در شرکت فونیکس این مسئله کاملاً رعایت می‌شود.

از این دسته اتصالات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بلوک‌های ترمینال
  • کانکتورها
  • مجموعه کابل‌ها
  • ماژول‌های رابط

 


همچنین بخوانید : همه چیز درباره ترمینال‌های اتصال برق شرکت فونیکس کنتاکت


 

اتصالات تابلو برق : اتصال سنتی بلوک‌های ترمینال

بلوک‌های ترمینال عموماً طراحی فشاری دارند ولی در قالب‌ها و فناوری‌های مختلفی در دسترس هستند. این عناصر الکتریکی  نسبت به روش پیچی سنتی حجم سیم کشی را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

 

فناوری‌های اصلی اتصال بلوک ترمینال عبارتند از:

 تکنولوژی استفاده از پیچ

این فناوری سنتی برای اتصال سیم‌ها از پیچ استفاده می‌کند. این پیچ‌ها می‌توانند صفحات فشار داشته یا نداشته باشند. اتصال باید با گشتاور درستی محکم شود. این روش به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از گیره فنری

از نیروی فنر برای متصل نگه داشتن اتصال در موقعیت‌های لرزشی استفاده می‌شود. هنگام وارد کردن سیم به ترمینال اتصال نیاز به استفاده از پیچ گوشتی برای ورود سیم است. در کاربرد‌های راه آهن یا دریایی از این نوع اتصالات استفاده می‌شود.

طراحی فشاری

در این تکنولوژی کاربران می‌توانند به راحتی و بدون ابزار سیم‌های جامد را وارد محل اتصال کنند.

اتصالات بزرگ‌تر که در توان‌های بالا استفاده می‌شوند معمولاً به صورت پیچی هستند. پایه‌های PID‌ اندازه کوچک‌تری داشته و برای توان‌های پایین استفاده می‌شود.

اتصالات تابلو برق

صرف‌نظر از ترکیب انتخابی برای بلوک‌های ترمینال، کانکتورهای دایره‌ای و ماژول‌های رابط، تمام این اجزا بایستی تحت استاندارد‌های UL 508، UL1059، و IEC 60947 نمره قبولی داشته باشند. با وجود این استاندارد‌ها کاربر در مورد مقاومت و کیفیت عملکرد دستگاه اطمینان خاطر خواهد داشت.

تابلو برق‌ها برای کاربرد‌های مختلف به میزان بالا استفاده می‌شوند. این تجهیز از ضروریات اتوماسیون و تجهیزات الکتریکی است. استفاده از اتصالات مدرن باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در جانمایی اجزا می‌شود. این کار در نهایت هزینه‌های نیروی کار را کاهش می‌دهد. فونیکس کانتکت با ارائه اتصالات ساده ولی مؤثر، قابلیت اطمینان و کارایی سیستم را افزایش داده است.

 

برای دریافت کاتالوگ ترمینال‌ فونیکس کانتکت کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.
شرکت توسعه صنعتی نصرماد به عنوان نمایندگی فونیکس کانتکت در ایران همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

 

برای مطالعه بیشتر به سایت فونیکس کانتکت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.