اخبار تکنولوژی

6 مهر 1401

تأمین صد در صدی برق مورد نیاز آلمان تا سال 2035

دولت آلمان قصد دارد تا سال 2035 استفاده از انرژی برق سبز را جایگزین نیروگاه‌های موجود کند. برنامه دولت آلمان تأمین صددرصدی انرژی مورد نیاز این کشور از انرژی‌های تجدیدپذیر و سبز است. این کار آلمان را از واردات گاز بی‌نیاز کرده و کمک بزرگی برای محیط زیست خواهد بود.

دولت آلمان اخیراً به تلاش خود برای تأمین انرژی برق مورد نیاز به صورت تجدیدپذیر وسعت خاصی بخشیده است. معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و محیط زیست کشور آلمان در این رابطه گفته است: با تمهیداتی که اتخاذ شده است تا پایان سال 2035 میلادی 100 درصد انرژی مورد نیاز این کشور توسط انرژی‌های سبز و تجدیدپذیر تأمین خواهد شد.

به گفته او این کار کمک شایانی به محیط زیست این کشور خواهد کرد. همچنین نیاز این کشور به واردات گاز را حذف می‌کند. دولت آلمان مشوق‌های زیادی را برای مردم آلمان جهت استفاده از سیستم‌های خورشیدی تصویب کرده است. شهروندانی که از سیستم‌های خورشیدی استفاده کنند از مزایای متنوعی برخوردار خواهند شد.

 

برنامه‌ریزی کشور آلمان به چه شکل است؟

در برنامه‌ریزی اولیه قرار بود تا سال 2050 تأمین انرژی‌های تجدیدپذیر برای مردم کشور آلمان به صد درصد نیاز این کشور برسد. اما بر اساس گزارش اشپیگل یک اصلاحیه قانونی برای این نوع انرژی‌ها به سرعت تکمیل شده و بین وزارت‌خانه‌ها برای انجام این کار هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

دولت آلمان بر این عقیده است که زیرساخت‌ها و فناوری‌های لازم باید سریعاً گسترش پیدا کنند. توربین‌های بادی با ظرفیت‌های 100 تا 110 گیگاوات قرار است تا سال 2030 در خشکی راه‌اندازی شود. همچنین 30 گیگاوات برق نیز از طریق توربین‌های بادی در دریا تولید خواهد شد. یکی از برنامه‌های دولت جایگزین کردن توربین‌های بزرگ‌تر و قوی‌تر با دوربین‌های قدیمی و کوچک‌تر موجود است. این کار سرعت تولید و انتقال انرژی را افزایش خواهد داد.

در برنامه حاضر قرار بر این است تا ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی به حدود 200 گیگاوات یعنی چهار برابر ظرفیت فعلی برسد.

 

انرژی تجدید پذیر

 

جلوگیری از سودجویی صاحبان نیروگاه‌های برق

دولت قرار است تا با تولیدکنندگان برق و صاحبان نیروگاه‌ها قراردادهایی امضا کند تا بتواند جلوی افزایش قیمت انرژی را از سوی صاحبان این صنایع محدود کند. از طرفی حداقلی از درآمد برای برق تولید شده برای شرکت‌های تولیدکننده برق در نظر گرفته است. در صورتی که قیمت برق افزایش یابد یک حد بالا برای برق تولیدی این تولیدکنندگان در نظر گرفته خواهد شد. این قرارداد‌ها در ابتدا شامل تولید برق با انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود.

آلمانی‌ها تاکنون با پرداخت قیمت بالاتر برای برق سبز به تولید این انرژی‌ها کمک زیادی کرده‌اند. متأسفانه در بحران انرژی فعلی صاحبان و تولیدکنندگان برق سبز قصد افزایش درآمد دارند و به گزارش اشپیگل قوانین جدید دولت در زمینه انرژی چندان مطلوب صاحبان این صنایع نبوده است.

 

تمهیدات دولت برای حمایت از مصرف‌کنندگان

دولت آلمان برای حمایت از بخش‌های وسیع جامعه بخصوص قشر کم درآمد تمهیداتی‌ اندیشیده و برای این کار بودجه‌ای 11.5 میلیارد دلاری اختصاص داده است. در ضمن قرار بر این است از ماه ژوئیه مالیات بر مصرف انرژی‌های سبز لغو شود.

 

برای مطالعه بیشتر در زمینه انرژی های تجدید پذیر به این وب سایت مراجعه کنید.

 

برای دریافت کاتالوگ محصولات فونیکس کانتکت کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

استاندارد UL-94 چیست؟

UL-94 مواد پلاستیکی انواع مختلفی داشته و در صنایع و کاربرد های عملی به منظورهای مختلفی استفاده می شوند.از مشکلاتی که ممکن است برای قطعات

ادامه مطلب »

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.